16/09/2020

Terénní program

Co je terénní práce?
Terénní programy jsou zaměřeny na vyhledávání potencionálních uživatelů sociálních služeb v jejich přirozeném prostředí. Tento druh poskytované služby umožní kontakt s lidmi, kteří sami nevyhledávají nebo odmítají nabízenou pomoc. Používá se anglický termín streetwork.
 
Co konkrétně děláme a poskytujeme v terénu my?

Mapujeme uživatele, počty chemsex parties, míru a druhy rizikového chování. Docházíme na byty, nebo se s klienty potkáváme venku. Přímá práce pak spočívá v poradesntví a sdílení zkušeností s chemsexem, harm reduction – bezplatnou distribuci preventivních materiálů, včetně letáků, nebo doporučení a předání na návaznou službu.

Kdy a kde nás potkáte, objednávka návštěvy

Přijdeme až k vám. Z bezpečnostních důvodů chodíme pokud je to možné ve dvou. Nebudeme vás hodnotit, nekoukáme, zda máte uklizeno. Jde nám pouze o možnost vám poskytnout pomoct!

Terén chodíme pokud je to možné pravidelně a to KAŽDOU DRUHOU SOBOTU v měsíci ráno a dopoledne od 8:00 do 12:00 hod. a KAŽDÝ 4. PÁTEK, 1x ZA 2 MĚSÍCE noční terén 22:00 – 2:00 hod. Lokality nejčastěji Praha 2, 3, 5, 8, 10.

Domluvu místa a termínu výměny, případně poradenství lze dohodnout přes email do@saferchems.cz, nebo Whatsapp +420 703 143 230. Poskytujeme zdarma výměnu injekčních stříkaček a dalších potřeb (filtry, vody, kapsle, kondomy, lubrikanty). SLUŽBA JE POSKYTOVÁNA ZDARMA A ANONYMNĚ a je určena naší cílové skupině.

DŮRAZNĚ VÁS ŽÁDÁME, aby v přítomnosti pracovníků nedocházelo k nákupu a prodeji omaných a psychotropních látek!

Pomoc online!
×

Powered by WhatsApp Chat

× S čím ti můžeme pomoct?