Zveme vás na besedu o chemsexu v rámci Prague Pride 2020

Chemsex: co to je, jaká rizika přináší, jaká pozitiva přináší, bezpečné užívání. Beseda s komutním workshopem

Čtvrtek 6. 8. 2020, start 20:00 hod., 

Místo konání: Divadlo Život 90 (U Valšů), Karolíny Světlé 286, Praha 1

 

Chemsex je celosvětový fenomén, který dál roste. Setká se s ním značná část mužů, kteří mají sex s muži. Uživatele chemsexu venku nepoznáte, ale dopady chemsexu na jeho život mohou být zdrcující. 

Proč vlastně chemsex? Abychom si sex lépe užili, zvýšili sebevědomí, abychom si připadali (a byli) výkonnější. Kdo by to nechtěl – mít sex celé hodiny, i celý víkend, nemít strach, nezažívat odmítnutí. 

Budeme vyprávět o naší práci, o tom, jak pracujeme s klienty a co si od toho slibujeme. Řekneme si také, jak je na tom Česko s chemsex scénou, stručně představíme jednotlivé drogy a s nimi spojená rizika. Promluvíme si i o tom, jak poznat, že už je toho moc, a co v takovém případě dělat. Probereme několik nejtypičtějších rizikových situací, které se dějí na víkendových akcích, a budeme společně uvažovat o tom, co v takových případech dělat. Také si budeme povídat o bezpečnějším, zdravějším užívání.

Setkání chceme vést jako diskuzi – zajímají nás zkušenosti a názory poslucháčů, rádí dáme přednost tématům, která zajímají je. 

 

Akce je vhodná pro pravidelné návštěvníky Pride akcí, ale i širokou veřejnost, pro aktivní i bývalé uživatele.

 

Besedou s workshopem vás provedou Mgr. Xenie Uholyeva, Ph.D., psycholožka, práce v psychologické ambulanci, psychoterapie a poradenství pro uživatele chemsexu. Česká společnost AIDS pomoc, z. s. a  Michael Daniel Jettmar, který přináší pohled na fénomen chemsex jak ze strany odborníka, tak z pohledu bývalého uživatele. Vede projekt Saferchems, který nabízí podporu online a v terénu.

 

Jsme si vědomi, že máte možná spoustu dotazů, ale téma je citlivé a nechce se vám zeptat se před ostatními. Proto pokud máte nějakou pro vás citlivou otázku, na kterou chcete znát odpověď, položte nám ji prostřednictvím online formuláře zde. A my dotaz v průběhu akce zodpovíme.

Pomoc online!
×

Powered by WhatsApp Chat

× S čím ti můžeme pomoct?