15/06/2022

Online aplikace

S vynálezem chytrých telefonů a sociálních médií se tolik změnilo to, jak se pohybujeme ve světě kolem nás a jak komunikujeme s ostatními lidmi. Lidé na celém světě používají seznamovací aplikace, setkávají se s přáteli, milenci, drogovými dealery a životními partnery.

Když se používání online seznamovacích aplikací stane denní potřebou, dojdete jednoho dne k uvědomění si, že se stáváte „online vězněm“ těchto aplikací. Uvědomujeme si, že tam trávíme hodiny, že jsme přilepení ke smartphonu, aniž bychom skutečně našli uspokojení, které hledáme. Drogy, které mají vliv na paměť, jako je mefedron, nebo pervitin dále zvyšují tendenci k dlouhodobému přihlášení – na pervitinu vzniká tzv. „zásek“ kdy dokážeme být online na aplikaci i mnoho hodin v kuse. 

Neustálé procházení profilů a neustálá výměna zpráv s cizími lidmi, kteří jsou více či méně skuteční, a především více či méně spolehliví, může v konečném důsledku vyvolat stres nebo úzkost, protože prvotní vzrušení vystřídá pocit absurdity a rozmělnění naší identity.

  • Po „víkendové jízdě“ na ch si naplánujte společenskou aktivitu, abyste se vyhnuli krátké chvíli nudy, která vás může navést na aplikaci. Nezapomeňte také doplňovat tekutiny pitím vody a jezte.
  • Pokud se cítíte závislí na virtuálním flirtování a brání vám v pestřejším společenském životě, můžete si nastavit denní limit používání pro určité aplikace v telefonu. Aplikace ke stažení vám umožňují měřit a uvědomovat si čas strávený na jednotlivých aplikacích: Zůstaňte soustředění – existují na to aplikace, které jsou volně ke stažení… Můžete se také dohodnout se svými přáteli, abyste přestali používat aplikaci.
  • Pokud je toho opravdu příliš, aplikace vás nakonec dráždí, že si uvědomujete, že s lidmi, se kterými mluvíte, mluvíte špatně, že se rychle stanou otravnými… možná by bylo rozumné dát si pauzu tím, že jednoduše odstraníte aplikací. Vždy budete mít možnost je kdykoli znovu nainstalovat, aniž byste přišli o své účty, kontakty a zprávy.

Online platformy jsou také místem, kde se nabízí a vyhledává sexuální práce.

Pomoc online!
×

Powered by WhatsApp Chat

× S čím ti můžeme pomoct?