24/05/2018

Na Chemsex

Sebekontrola a bezpečnostní užívání drog

                  Zde je několik tipů a informací o správném užívání pervitinu a dalších drog:

Co mohu udělat pro to, aby  pro mě byl sex po užití drog příjemným zážitkem?

Pervitin je jedním z nejsilnějších drog v Nizozemsku. Zvládat sebeovládání toho jak, kolik a jak často drogy užíváte, vyžaduje disciplínu, obzvláště při užívání pervitinu.

Existuje však mnoho způsobů, jak spravovat své užívání a udržovat sex uspokojující, například rozhodnutí se v předstihu, jak velké množství a kolikrát drogu užijete.

Níže jsou tipy a triky pro trénink sebeovládání.

Mnoho z těchto tipů je založeno na osobních zkušenostech mužů v gay komunitě, kteří užívají pervitin a znají jeho úskalí.

– 1. Zvažte důvody, proč drogu užíváte.

– 2. Zvažte způsob použití

– 3. Prozkoumejte pravidelnou sexuální síť a okolí lidí

– 4. Nastavte si časové limity

– 5. Neužívejte příliš často

– 6. Zvažte, kolik drogy užíváte

– 7. Mějte sex bez pervitinu

– 8. Udržujte svou sociální síť lidí

– 9. Samoléčení

– 10. Touha

 1. Zvažte své důvody

Lidé užívají pervitin z různých důvodů.

Ale čím více užíváte pervitin k potlačení negativních nebo nepohodlných emocí, tím větší je riziko stále častějšího používání a závislosti.

Tipy a triky – Zeptejte se sami sebe na otázky jako:

 • Proč právě teď užívám pervitin?
 • Mám pro to takové potřeby, které mohu vyřešit jiným způsobem?  
 1. Metody užívání

Jak drogu užíváte, určuje rychlost a intenzitu jejího účinku. Pokud si drogu pícháte, celá koncentrace chemických látek vstoupí do krevního oběhu téměř okamžitě. Tato metoda vám dává nejintenzivnější účinek, ale také nejsilnější pády a nejhorší chutě. Ti, kdo si drogu píchají, mají největší riziko, že se stanou závislí.

 

Tipy a triky – způsob užití:

Zvažte výhody a nevýhody způsobu užití. Vyšší intenzita není nutně lepší. Snažte se začít tím, že budete šňupat nebo kouřit, spíš než užívání jehlou či análně. Jakmile si píchnete, je těžší vrátit se k méně intenzivní metodě.

 1. Pravidelná sexuální síť a známé prostředí

Pravidelné sexuální partnery usnadňují správu vašeho užívání v rámci svých limitů. Uvolněná atmosféra často vede k lepšímu sexu. U anonymních nebo otevřených sexuálních párů je větší pravděpodobnost, že překročíte své hranice, a budete užívat déle a více.  Pravidelní sexuální partneři se obvykle navzájem více pozorují.

 

Tipy a triky – Pravidelná sexuální síť a známé prostředí:

Snažte se používat drogy během sexu pouze s muži, které už znáte a máte pocit, že je vám s nimi dobře i bez drog.  Když zkoušíte novou drogu, udělejte to s lidmi, které už znáte. Užívejte pouze v známém prostředí, doma nebo na známých místech.

 1. Nastavte si časové limity

Přeskočení více než jedné noci spánku má zřídkakdy za následek lepší sexuální zážitek. Ve skutečnosti máte vyšší pravděpodobnost nežádoucích účinků, jako je paranoia, vyčerpání a dehydratace. Nastavení časového limitu pro datum vám pomůže udržet sex na drogách jako zábavu. Nevyžadujete-li příliš mnoho od vašeho těla a mozku, je méně pravděpodobné, že byste měli tvrdý dopad.

 

Tipy a triky – Nastavte si časové limity:

Rozhodněte se o časovém limitu předem. Mohli byste se například rozhodnout takto: „Dvanáct hodin je můj limit pro sexuální dny“ nebo „Ne více než jedna noc bez spánku“.

Řekněte svým sexuálním partnerům o tom, pro co jste se rozhodli.

Nastavte si budík v telefonu jako připomenutí toho, kdy chcete přestat.

Chcete-li získat další pomoc při dodržování vašeho plánu, požádejte přítele, aby vám zavolal nebo vám napsal SMS v určený čas.

 

 1. Neužívejte příliš často

Čím častěji drogu užíváte, tím větší je pravděpodobnost závislosti.

Dávejte pozor na to, aby váš sex na drogách nebyl čím dál častěji a nezačínál čím dál dříve. Dejte si dostatek času na to, aby se mezi jednotlivými seancemi zotavili.

Pokud nikdy nemáš sex bez drog, možná budete potřebovat více extrémní stimulace, abyste se k sexu bez drog odhodlali.

Omezení počtu sexuálních setkání na Tině vám pomůže udržet si zvláštní a maximalizovat vaše potěšení.

Snažte se nenechat sex na pervitinu stát se jednou z nejdůležitějších věcí ve vašem životě; udržujte při životě své další aktivity. Vzhledem k tomu, že pervitin působí přímo a dlouhodobě na vaše neurotransmitery, je pro mozek mnohem škodlivější než většina jiných drog. Mozek také potřebuje déle času, než se zotaví z útoku drogy, než jak tomu bylo u ostatních drog.

Tipy a triky – Neužívejte příliš často:

Neplánujte více než jedno sexuální setkání na pervitinu za 6 týdnů; delší mezery jsou ještě lepší. Abyste se vyhnuli pokušení, naplánujte si na zbylé týdny jiné aktivity. Pokud ale chcete během sexu používat drogy, užijte něco jiného.

Určete své aktivační spouštěče.

V jakých situacích máte tendenci překračovat své hranice?

Co můžete udělat, abyste tomu zabránili?

Pokuste se rozpoznat spouštěče, pokud k nim dojde.

 1. Kolik drogy užíváte

Vaše dávka se může neustále zvyšovat, aniž byste si toho všimli, stejně jako frekvence užívání. Postupem času vaše stará dávka již nebude mít stejný účinek. Touha po této fantastické zkušenosti vás bude vyzývat, abyste užívali větší a větší dávky. Takže si včas nastavte maximální dávku. Pokud tomu tak nebude, je mnohem pravděpodobnější, že budete užívat víc, než budete chtít.

 

 

Tipy a triky – kolik drogy užíváte:

Rozhodněte se o maximální výši užití před účastí na sexuální party. Než začne se sexem, informujte svého sexuálního partnera, jaký je váš limit. Dodržujte svůj limit a požádejte své partnery, aby vás odradili, pokud byste se chystali ho překročit. Pokud máte své vlastní drogy, nenoste s sebou více, než je váš limit a po zkonzumování si neobjednávejte další.

 1. Mějte sex i bez pervitinu

Lidé užívající drogy užívají pervitin během sexu z různých důvodů. Někteří jedinci ho používají jako malé okořenění. Pro ostatní je to životní styl a jediný způsob, jak mít nebo chtít sex. Sex na pervitinu může být tak intenzivní a ohromující, že všechny ostatní druhy sexu ztratí  svůj lesk.

 

Tina uvolňuje v mozku tolik dopaminu, že euforie vyvolaná všemi ostatními typy sexu se zdá být nudná. Mnoho pravidelných uživatelů zjistí, že jejich výkonnost je snížena, když nejsou na pervitinu. Také říkají, že potřebují stále více extrémních podnětů k znovuaktivování výkonnosti. Někteří neměli sex bez pervitinu tak dlouhou dobu, že si ani nedokážou představit, že by to znovu absolvovali.

Čím častěji a více užíváte pervitin během sexu, tím silnější je mentální a fyziologická souvislost mezi pervitinem a sexem. Sex je důležitou součástí mnohých lidských životů. Pocit sexuálního vzrušení pak automaticky stimuluje touhu po pervitinu. Cesty v mozku, které spojují sex s pervitinem, se stávají stále pevnější a zvyšují riziko závislosti.

Tipy a triky – Mějte sex i bez pervitinu:

Plánujte sex na pervitinu méně než jednou za 6 týdnů; delší mezery jsou ještě lepší. Často si pokládejte otázky, proč kombinujete pervitin, další drogy a sex. Zeptejte se sami sebe, jestli to, co hledáte, může být nalezeno jiným způsobem. Mějte pravidelně sex bez drog, což vás utvrdí v přesvědčení, že sex nerovná se pervitin. Dokonce i když je sex bez Tiny méně intenzivní, i tak můžete objevit jeho další radosti. Užijte si jemné aspekty sexu. Například věnujte velkou pozornost druhému chlapci a sobě; všimněte si, co se děje přes všechny vaše smysly, a jaká je intimita bez pervitinu.

Udržujte svou sociální síť

Účast na sex večírcích s podporou drog může být tak osvobozující a vzrušující, že byste mohli upadnout do pokoušení trávit tak veškerý svůj volný čas. Když k tomu dojde, je to často na úkor sociálních kontaktů mimo sexuální síť. To vás nakonec může izolovat od lidí, které nemají nic společného s vaším sexem. Izolace z běžného každodenního života může přispět k osamělosti a k rostoucí závislosti.

 

 

Tipy a triky – Udržujte svou sociální síť:

Udržujte pravidelný kontakt s přáteli, známými a členy rodiny mimo oblast sexu.

Plánujte spoustu jiných společenských aktivit, které nabízejí změnu a relaxaci. Ty mohou také odvést pozornost od vaší chuti a rozšířit vaše obzory.

Naplánujte tyto aktivity na dny, kdy byste byli jinak na párty.

 1. Samoléčení

Linie mezi rekreačním a problematickým užíváním drog není vždy snadno rozpoznatelná.

Lidé někdy berou drogy, aby se vyhnuli negativním účinkům užívání nebo potlačili nepříjemné pocity.

Dávka pervitinu také pomáhá předcházet pocitu vyčerpání.

Také se díky pervitinu můžete cítit pohodlněji na večírku, kde jinak nikoho neznáte.

To může také lákat k tomu dát si drogy i když nejste na večírku.

Několik dávek pervitinu vám pomůže lépe fungovat v práci nebo si užít večeři s přítelem.

 

Tipy a triky – samoléčba:

Zhodnoťte svou motivaci k užívání drog.

Neberte drogy mezi sexuálními schůzkami proto, abyste se vypořádali s následky používání.

Nezapomeňte se věnovat potřebnému uzdravení.Craving is partly caused by the fact that normal brain functioning is disrupted by the use of Tina.
You feel this most acutely in the period immediately after using.
The negative after effects and the desire to suppress those feelings also contribute to craving.

 

 1. Touha

Mnoho lidí zažívá touhu po pervitinu mnohem více, pokud jeho účinky odeznívají, případně ještě dlouho poté. Touha po pervitinu je mnohem silnější než po ostatních drogách. Pokud se poddáte své touze chuti, vaše spotřeba může rychle růst a můžete ztratit kontrolu nad užíváním.

Touha po droze je částečně způsobena skutečností, že normální fungování mozku je narušeno použitím pervitinem. Tento pocit je cítit primárně bezprostředně ihned po použití. Negativní následky a touha potlačit tyto pocity také přispívají k chuti po další dávce.

 

 

Existuje mnoho spouštěčů, které vás mohou lákat k vyššímu užívání drogy. Téměř všechno se může stát spouštěčem – nepohodlné emoce jako je nejistota, stres atd. Spatření jehly, injekční stříkačky nebo drog, sledování porna nebo chatování na seznamovacích stránkách nebo aplikacích může také vyvolat chuť po dávce.

 

Tipy a triky – Craving:

Hledejte věci, které odvádí vaši pozornost, ale zároveň ty, které vás uklidňují. Snažte s ebýt neustále  zaneprázdněni. Nenechávejte si doma žádné „rezervy“ drog.

Při odeznívání účinků drog nenavštěvujte žádné seznamky ani porno kanály.

Přemýšlení o sexu může vyvolat vaši touhu po drogách.

Pokud chuť po drogách máte, přiznejte si to.

Snažte se zjistit specifika toho, co cítíte.

Zhluboka se nadechněte.

Pokuste se zapamatovat si, že touha nakonec přejde.

Představte si ji jako vlnu, která nad vámi projde a potom narazí na pláž.

Pokud je touha opravdu veliká, dejte si alespoň pětiminutové zpoždění, než drogu užijete.

Využijte tento čas k tomu, abyste popřemýšleli o tom, zda drogu skutečně chcete užít a o možných důsledcích postupu. Pokud se rozhodnete jít dál, přinejmenším to bude vědomější volba.

 

Pomoc online!
×

Powered by WhatsApp Chat

× S čím ti můžeme pomoct?