18/05/2022

Duševní zdraví a Ch

Všechny drogy mohou mít vliv na duševní zdraví, ale mnoho z nich uvádí, že chemsexové drogy, jako je pervitin , mefedron a G (GHB/GBL) , jsou zvláště silné při způsobování krátkodobých i dlouhodobých problémů s duševním zdravím.

Problémy s duševním zdravím způsobené užíváním drog při chemsexu:

  • Pokud máte již diagnózu týkající se duševního zdraví, může se to zhoršit při užívání drog.
  • Pokud se při užívání drog začnete cítit úzkostně, paranoidně nebo začnete mít halucinace, okamžitě přestaňte užívat, pocity by se měli zlepšit, halucinace odeznít.
  • Pervitin, pokud je užíván ve velkém množství, může způsobit psychózu, kterou lze přirovnat k odtržení od reality. To může být děsivá zkušenost a měli byste okamžitě přestat používat. Pokud příznaky přetrvávají i ve dnech po užití, vyhledejte odbornou pomoc.
  • Dlouhodobé užívání pervitinu může vyústit v psychickou závislost. Pokud máte pocit, že jste psychicky závislý na pervitinu, pak vám můžeme nabídnout podporu doporučením ke spolupracující organizaci.
  • Negativní účinky některých drog, jako jsou halucinace, paranoia a psychóza, mohou znamenat, že interakce (kombinace), které u, mohou být často viděné, nebo vnímané jinak, než skutečně jsou. To může  psychologické zkušenosti, které můžete zvládnout sami, a možná budete muset vyhledat odbornou pomoc, která vám pomůže jít vpřed.
  • Dělejte si přestávky mezi sezeními chemsexu, abyste minimalizovali jejich dopad na vaše duševní zdraví a celkovou pohodu.
  • Sestupy, které následují po chemsexových sezeních, mohou být obzvláště obtížné, můžete zažít strach, depresi a lítost ještě několik dní poté. Tyto pocity by se měly postupem času vytrácet, i když pokračující užívání  drog může mít za následek různé dlouhodobé problémy s duševním zdravím. Máte-li obavy o své duševní zdraví, můžete se k nám přijít podívat do jedné z našich kontaktních míst na chatu nebo si promluvit přímo se svým praktickým lékařem.
Pomoc online!
×

Powered by WhatsApp Chat

× S čím ti můžeme pomoct?