Nově nabízíme výměnný injekční program!

Náš spolek nabízí po několika letech hledání donorů konečně výměnný injekční program. Ten je určený pro cílovou skupinu – uživatelé a uživatelky drog, kteří drogy užívají za účelem zvýšení sexuálního požitku – čili lidé praktikující chemsex. Službu výměny realizujeme primárně v terénu, lze se ale domluvit individuálně na schůzce a výměně.

HARM REDUCTION

Harm reduction vychází z doporučení, které se snaží snížovat škody a rizika, která si lidé způsobují sobě sami, nebo ostatním vlivem užívání drog.

Snížení škod se stalo používaným pojmem v 80. letech  v Anglii, jako reakce na zvyšující se počet případů HIV- mezi injekčními uživateli drog a vývojem systému výměny injekčních stříkaček. Od té doby byl vyvinut mnoha způsoby.  Harm reduction se zaměřuje na „bezpečnější“ užívání drog a bylo také vyvinuto jako způsob vzdělávání mladých lidí o užívání drog, místo aby jim říkalo „prostě nebrat“.

Existují spory o morální stránce harm reduction. Někteří lidé říkají, že to omlouvá nebo podporuje užívání drog. Lidé, kteří souhlasí s HR, tvrdí, že je to realistické, pomáhá to udržovat uživatele drog v bezpečí co se týče zdraví a respektuje individuální volby a svobody.

Pomoc online!
×

Powered by WhatsApp Chat

× S čím ti můžeme pomoct?